O nasSprawozdania„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”, głosi Powszechna Deklaracja Praw Człowieka z 1948 roku.


Jako stowarzyszenie zrzeszające rodziny i przyjaciół lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, czujemy się w obowiązku przypominać, że ta wspaniała obietnica odnosi się do wszystkich ludzi, niezależnie od ich orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.

Jesteśmy matkami, ojcami, braćmi, siostrami, kuzynami lub po prostu przyjaciółmi osób LGBT i pragniemy, aby byli oni traktowani z taką samą godnością jak my, osoby heteroseksualne. Dlatego wspieramy naszych bliskich i wszystkich tych, którzy starają się zrozumieć, czym jest homo- bi- i transseksualność.

Inaczej niż niektórzy politycy, przedstawiciele Kościoła i publicyści, nie boimy się o nasze rodziny. Obecność osób homo- czy transseksualnych w przestrzeni publicznej nie jest dla nich zagrożeniem. Wartość i trwałość naszych związków zależy bowiem od miłości, którą siebie darzymy, a nie od tego, czy innym ludziom pozwolimy żyć zgodnie z własną tożsamością.

Ani homoseksualiści ani osoby transpłciowe nie zagrażają naszej orientacji seksualnej. Natomiast wszystkim tym, którzy mówią o propagandzie homoseksualnej i boją się o cywilizację białego i heteroseksualnego człowieka chętnie pomożemy.

Ze zgrozą obserwujemy masę bzdur i kłamstw, które wypowiadane są w mediach na temat homo- i transseksualizmu. Dlatego jako heteroseksualna koalicja na rzecz osób LGBT nie prosimy, ale żądamy szacunku oraz pełnego równouprawnienia dla naszych dzieci, bliskich i przyjaciół.


Akceptacja na Paradzie Równości 2013